سه خطا وحشتناک برای اجتناب اگر شما (انجام دهید) ورق گالوانیزه

8 اشتباه وحشتناک برای  دوری از هروقت (انجام دهید) ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه از جمله عوارض ابتدایی جوشک

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

8 اشتباه وحشتناک برای  دوری از هروقت (انجام دهید) ورق گالوانیزه ورق گالوانیزه

از جمله عوارض ابتدایی جوشکاری این ورقها بدون ماسک میتوان به مشکلاتی مانند سردرد، سرگیجه و حالت تهوع اشاره کرد. فرآیند جوشکاری: یک ورق پیوسته، با جوشکاری انتهای ورقهای فولادی بریده شده تشکیل میشود. تست سختی: تست سختی به طور معمول به منظور بررسی سختی گالوانیزه تولید شده انجام می شود.سختی یک ورق گالوانیزه تا حد زیادی به مشخصات دیگری همچون رول پذیری، استقامت و شکل پذیری بستگی دارد. هر محصول بسته به برند سازنده در انواع مختلفی ارائه می شود، اما با تماس با کارشناسان فروش می توانید هم از قیمت رول و هم از نرخ شیت ها مطلع شوید. مشاورین و کارشناسان با در نظر گرفتن تمامی عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق گالوانیزه اصفهان، قیمت روز این فراورده را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار خواهند داد. حال اگر اتفاقی برای پوشش گالوانیزه رخ دهد، تمامی تلاشهای انجام شده در این زمینه بینتیجه خواهد بود. ورق های گالوانیزه تولید شده چه در طی مراحل تولید چه پس از تولید کنترل کیفی و بازرسی میشود و پس از نمونه برداری در آزمایشگاهای مختلف و مجهز خواص مکانیکی و ترکیبات شیمایی آن بررسی می شود و با آزمایشات مخرب مانند تست پاشش نمک و غیر مخرب مثل آزمایش ضخامت صافی سطح کنترل می شود تا با استانداردهای کارخانه مطابقت داشته باشد.

2. ورق گالوانیزهی وارداتی که کارخانجات خارجی آن را تولید کرده و به کشور وارد میشود، مانند: ورق گالوانیزه جین دال هند، ایثار هند، بوشان هند، امارات، چین، قزاق، اکراین، بلژیک، تایوان و… لازم به توضیح است تولیدات ورق گالوانیزه درجه یک کارخانه های داخلی در اغلب شاخص ها از استاندارد بین المللی به مراتب بالاتر است. بدیهی است که کرایه حمل کالا با کامیون در خشکی به بهای تمام شده کالا قابل افزایش است بر همین اساس هزینه حمل و به تبع آن هزینه سوخت بر قیمت ورق گالوانیزه اثر دارد. این روکش باعث افزایش دوام و مقاومت ورق دربرابر خوردگی و زنگزدگی میشود که ورق را به محصولی مقرون به صرفه تبدیل میکند. زنگ زدگی، اکسیداسیون و خوردگی این محصولات عواملی هستند که به تدریج فولاد را از بین برده و باعث ایجاد خسارت می شوند. ورق های گالوانیزه متوسط (Middle Gauge): ورق های گالوانیزه از ضخامت 40/0 تا 5/1 میلیمتر در این گروه قرار می گیرند که این دسته از سایزها عموما سایزهای رند بازار و بسیار پر مصرف تر از دو دسته دیگر است و هر چه ضخامت های دو گروه دیگر به گروه میانی نزدیک تر باشد تولید و مصرف آن هم بیشتر می شود. Da᠎ta was gen᠎erat​ed with G​SA Con​te​nt G enerat or Demover​si on !

که به سه گروه ورق گالوانیزه خشک و شکننده یا غیر قابل کشش، ورق گالوانیزه کششی و ورق گالوانیزه فوق کشش تقسیم می شود.رنگ پذیری:سطوح انواع ورق گالوانیزه را نیز میتوان از لحاظ چسبندگی رنگ بر روی آنها مقایسه کرد به منظور تعیین دوام گالوانیزه رنگ شده در مقابل عوامل خارجی تست هایی برروی ورق گالوانیزه و ورق رنگی صورت میگیرد.مقاومت دربرابر خوردگی و زنگ زدگی: انتظار این است که ورق گالوانیزه در اقلیم های گرم و مرطوب یا در برابر نزولات جوی شدید مقاومت داشته باشد و دچار فرسایش، خوردگی و زنگ زدن نشود. در صنعت ساخت و ساز، از ورقهای فلزی گالوانیزه نه تنها به منظور قدرت و طول عمر، بلکه برای زیبایی شناسی نیز استفاده میشود. از مشخصات ورق پایه و خواص آن که بگذریم در مورد پوشش گالوانیزه باید گفت هرچه جِرم پوشش بیشتر باشد، کیفیت پوشش بهتر خواهد بود. برای دریافت قیمت ورق و مشاوره رایگان، و همچنین قیمت ورق آجدار، قیمت ورق گالوانیزه با کارشناسان ما تماس بگیرید. گیاهان در چنین گلخانهای نور خورشید را از همه جهات دریافت میکنند. ورق های گالوانیزه از ضخامت 16/0 میلی متر تا 35/0 میلی متر در این گروه قرار میگیرند.

جهت محاسبه قیمت هر متر ورق گالوانیزه ابتدا باید از ضخامت پوشش روی و نرخ کیلویی این محصول مطلع باشیم. از این حیث نرخ سود بانکی و نرخ تورم برای تامین کننده سرمایه اولیه اثر مستقیم دارد. بر همین اساس عناصر اصلی تعیین کننده قیمت برای ورق های گالوانیزه ایرانی عبارتند از قیمت مواد خام (قیمت کلاف گرم یا ورق سیاه، قیمت ورق سرد یا ورق روغنی یا ورق فول هارد) قیمت فلز روی ، هزینه کارخانه برای تبدیل مواد خام به ورق گالوانیزه و برای ورق های گالوانیزه خارجی عبارت است از قیمت جهانی ورق های گالوانیزه یا قیمت آن در کشور صادر کننده، هزینه حمل با کشتی از کشور مبدا به بنادر ایران، تعرفه گمرکی واردات و نرخ ارز خارجی.لکن در عمل از طرفی محاسبه بهای تمام شده کالا به پارامترهای متنوع و متغیرهای بیشتری بستگی دارد و از جانب دیگر عوامل موثر در قیمت معاملاتی میتواند در راستای منطق ریاضی بهای تمام شده کالا نباشد که به برخی از این عوامل در زیر اشاره شده است : • نرخ سود بانکی و نرخ تورم: معمولا کارخانه ها با استفاده از گشایش اعتبار اسنادی اقدام به تامین مواد خام مورد نیاز میکنند، همواره گشایش اعتبار بانکی برای متقاضی اعتبار، مشمول تامین پیش پرداخت و هزینه های عملیات بانکی است.

با توجه به اینکه ورق گالوانیزه مشکی از قرار دادن یک پوشش روی، بر سطح ورق های روغنی تولید می شود، استانداردهای آن نیز مطابق با استاندارد ورق روغنی می باشد که در تولید آن استفاده شده است. محلول الکترولیت معمولاً حاوی یونهای روی، سولفات روی و اسید سولفوریک است. پوشاندن ورق های فلزی با روی، ورق گالوانیزه را ایجاد میکند. نوع گالوانیزه کردن نیز تاثیر دارد. عملیات فسفاته کردن ورق های گالوانیزه سبب محدود کردن نواحی آسیب دیده در لایه های رنگ و افزایش مقاومت در برابر خوردگی و چسبندگی رنگ می باشد. ساخت قطعات کامپیوتر: برای مقاوم کردن برخی از قطعات کامپیوتر در برابر ضربه و حرارت، از ورق گالوانیزه استفاده میکنند. این روش در دو مرحله انجام میشود: در مرحله اول، قطعات فلزی تمیز میشوند و سپس در محلولی از نیکل یا روی غوطهور میشوند. از آنجایی که در کار چاپ روی فلزات و ورق گالوانیزه کیفیت جوهر و ماندگاری آن بسیار مهم است، در این چاپ از جوهرهای مرغوب استفاده میشود. میزان تولید ورق گالوانیزه در کشور در حدود 5/1 تا 2 میلیون تن در سال می باشد میزان تولید هر کارخانه در قسمت معرفی تولید کنندگان داخلی ورق گالوانیزه توضیح داده شده است. خشک شدن جوهر در این روش به سرعت انجام میشود تا جوهر روی سطح کار حرکت نکند و کیفیت چاپ کاهش نیابد.

انجام معاملات خود تابع تناسب عرضه و تقاضا است.عموما قیمت معاملاتی ورق گالوانیزه متناظر با قیمت سکه و دلار تغییر می کند ولی مانند آنها قیمت مقطوع است ندارد و قیمت در طرف عرضه حدود 2 تا 6 درصد نوسان دارد .قیمت معاملاتی ورق گالوانیزه میتواند از بهای تمام شده کالا و دیگر فاکتورهای اقتصادی و منطقی تبعیت نکند و حتی در جهت مخالف آنها در بازار رخ بدهد، فی المثل بهای تمام شده کلاف های گالوانیزه با ضخامت 4 میلی متر یا 3 میلیمتر معمولا از بهای تمام شده ورق گالوانیزه با ضخامت کمتر از دو میلی متر کمتر است چرا که در فرایند تولید ضخامت های بیش از دو میلیمتر موادخام و اولیه ورق گرم است در حالی که برای ضخامت های زیر دو میلیمتر مواد اولیه و خام ورق سرد یا فول هارد است که نسبت به ورق گرم فرایند نورد سرد را که بسیار هزینه بر و دشوار است طی کرده است ولی بخاطر تولید و عرضه کمتر گاهی ورق 4 میل گرانتر از 2 میل به فروش می رسد.ثبات و نوسان قیمت: از مزیت های ورق گالوانیزه و ورق گالوانیزه رنگی این است که عموما بازار آنها کم نوسان و تا حدودی لخت است و دیرتر دچار تغییرات ناگهانی میشود.

به علاوه از دیگر کاربرد ورق گالوانیزه به دلیل مقاومت بالایی که در برابر خوردگی دارند، میتوان به استفاده از آنها در تولید دستگاههای تصفیه هوا، کاغذ و لوله، صنایع حمل و نقل و کشاورزی، تولید بدنه و قطعات خودرو، تانکرهای ذخیره و بشکهها نیز اشاره کرد. پوشش دهی مکانیکی مناسب برای قطعات ریز 200 تا 300 میلی متری است که وزن کمتر از 0.5 کیلوگرم نیز داشته باشند. در این روش قطعات مورد نظر در وان مواد مذاب روی شناور می شوند و پس از خارج شدن قطعه روی ابتدا با اکسیژن و سپس با کربن واکنش داده و لایه مقاوم نسبت به زنگ زدگی تولید می شود. کیفیت سخت دارای انعطاف پذیری پایین و استحکام بالا باعث شده است تا از ورق تولید شده توسط شرکت امیرکبیر کاشان در ساخت پروفیل و پوشش سقف استفاده بیشتری صورت گیرد. ورقهای گالوانیزه سوای نیاز به تست خاصی، به آسانی و فقط از روش دیده قابل آنالیز میباشند و در تست و آزمایش کیفیت آن هزینه متعددی صرف نمی شود. ورق گالوانیزه یکی از پر استفاده ترین ورق های فولادی است که در تولید آن از مؤثرترین و پرکاربردترین روش برای جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی ورق آهنی پوشش یا کوتینگ ورق سیاه اسید شویی (ورق گرم اسید شویی) با فلز روی (Zink) استفاده می شود.  Article h as ​been g᠎en​erated wi​th G SA     Con tent​    Gen​er᠎ator D᠎emov er sion.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن